Makulatūras un bateriju vākšanas konkursi.

2015./2016. mācību gadā Gaigalavas pamatskola jau ceturto gadu pēc kārtas iesaistās “Zaļā josta” organizētajos konkursos Latvijas izglītības iestādēm “Tīrai Latvijai!”.

Konkurss apvieno skolēnus, sākot no pašiem mazākajiem, kopīgā darbā, lai atbrīvotu plauktus, skapjus un bēniņus no veciem papīriem un kartoniem, gādājot par to pārstrādi vērtīgās otrreizējās izejvielās. Vācot makulatūru skolēni pievērš uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, tādējādi veidojot izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā.

Šajā mācību gadā skolā savākti 3000 kg makulatūras. Vislabāk veicās

6./8.klases skolēniem, savācot 424 kg makulatūras, 1./2.klasei – 382,5 kg un 3.klasei – 218 kg. Čaklākie makulatūras vācēji bija Sindija Bruģe – 262,5 kg, Raivo Svilāns – 158,5 kg un Dāvids Elksnis – 120 kg.

Skolēni aktīvi iesaistījās arī izlietoto bateriju vākšanas konkursā. Piedaloties konkursā, ikkatrs tā dalībnieks veicina videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

Bateriju vākšanas konkursā uzvarēja 3.klase – savācot 10 kg, 1./2.klase savāca 4,7 kg bateriju. Kopā tika savākti 31,7 kg izlietoto bateriju. Čaklākie bateriju vācēji bija Ronalds Zvejsalnieks – 6,495 kg, Jānis Taukuļs – 2,425 kg, Aldis Zvaigzne – 1,195 kg.

Paldies skolēniem un vecākiem par dalību konkursos!

Mācību daļas vadītāja Ineta Kruste