Gaigalavas pamatskolas skolēni – putnu novērotāji 

 

2015./2016.m.g. „Mammasdabas” vēstniecības skolas titulu ir izpelnījusies Gaigalavas pamatskola, tādēļ visa mācību gada laikā notiek dažādas interesantas aktivitātes, kuras ir saistītas ar mežiem, putniem, pētījumiem āra nodarbībās. Tā 4. un 5. klases skolēni  kopā ar vecākiem devās mežā pētīt dzīvnieku pēdas, bet Dabas draugu pulciņš pētīja medņu mikrolieguma teritoriju. Tika atrasti daudzi pierādījumi medņu uzturēšanās vietā, kā arī satikts pats meža ķēniņš – mednis.

 

 

2016. gada 20. aprīlis paliks atmiņā ilgu laiku, jo 3.,6.,7.,8.klase devās putnu novērošanas gaitās pie ŪTC „ Bāka” un Aiviekstes aizsprosta. Lai arī sākotnēji lija lietus un bija stiprs vējš, taču tas nenobiedēja jaunos pētniekus. Ar binokļiem rokās un teleskopu bērni centās ieraudzīt caur niedru biezokņiem kādu putnu.

 

Darbu vadīja un ar interesantu stāstījumu papildināja Latvijas Putnu fonda ornitologs Gaidis Grandāns. Skolēni uzzināja, ka Latvijā var novērot apmēram 365 putnu sugas, bet 20. aprīlī izdevās redzēt ap 20 sugām.

 

Mēs redzējām lauci, kuru vietējie iedzīvotāji iesaukuši  par „popu” tā melno spalvu dēļ. Tāpat pāri lidoja baltpieru zosu kāši, kuras Lubānā neligzdo, bet šis ezers ir kā atpūta garajā ceļā uz tundru.

Skolēni redzēja cekulpīles, ķīrus, paugurknābja gulbjus, cekuldūkurus, balto cielavu, bezdelīgas, niedru liju, lielo gauru, dzelteno stērsti, balto gārni, jūras ērgli u.c.

Tā bija jauka iespēja redzēt putnus to dabiskā vidē, nevis grāmatu attēlos vai  internetā. Esam pārliecināti, ka labāk vienu reizi redzēt, nevis daudz – dzirdēt. Šī pieredze paliks ilgi mūsu atmiņās.

Skolotāja Maruta Krustāne

   
© ALLROUNDER