„Teci rikšus kumeleņi”

Folkloras kopa ”Purineņš”, kā jau ierasts katru gadu, piedalījās Ziemeļlatgales novada  bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojumā – skatē „Teci rikšus kumeleņi”, kas šogad 15.aprīlī notika Ludzā.

Dienas aktivitātes sākās ar koncertu Ludzas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca, kur ievadvārdus teica un savu svētību deva prāvests Jānis Kolns. Koncertā piedalījās „Purineņa” kapela. Pēc skanīgā  koncerta, kur visas folkloras kopas bija parādījušas savu dziedāt un muzicēt prasmi, dalībnieki devās uz Ludzas Novadpētniecības muzeju. Aktivitātes sākās Brīvdabas un etnogrāfijas nodaļā, kur bija iespēja pabūt dzirnavās un Jaunsaimnieka mājā. Vislielākās aktivitātes notika Rijā, kur varēja izbaudīt visu linu pārstrādes procesu. Tālāk bija apskatāma dabas ekspozīcija, vēstures ekspozīcija un citas daudz dažādas interesantas vēsturiskas ekspozīcijas.

Pēc izzinošās ekskursijas visi devās uz Ludzas pilsētas ģimnāziju, kur varēja nobaudīt garšīgas pusdienas un sākt posties skates otrajai daļai.

Ziemeļlatgales Novada sarīkojums „Teci rikšus kumeleņi” ir posms ceļā uz nacionālo sarīkojumu „ Pulkā eimu, pulkā teku”, kurš šogad notiks Saldū. Bērnu un jauniešu folkloras kopu šī gada tēma ir „Zirgs un zirgošanās”.

Folkloras kopa „Purineņš” startēja ar trīspadsmito numuru sešpadsmit kolektīvu pulkā un sacentās ar tādiem kolektīviem kā Rēzeknes novada- Kaunatas v-sk. ”Rāznaviņa”, Liepu p-sk.”Liepiņa”, Makašānu amatu v-sk. „Kūkleite”, Nautrēnu v-sk. „Rogovka”, Jaunstrūžānu p-sk. „Sovvaļnīki”, Maltas v-sk. ansamblis. Viļānu novada – Viļānu KN „Biteites”, Rēzeknes pilsēta – Rēzeknes ARPC „Zeimuļs” un KTC „Vīteri”. Ludzas novada – Ludzas mūzikas p-sk. „Žibuļeits”, Ludzas pilsētas ģimnāzijas folkloras kopa, Nirzas p-sk. „Spryguļi”, Ņukšu p-sk. „Rīkšoveņa”, Ciblas novada – Ciblas v-sk.”Ilžeņa”, Pušmucovas p-sk. „Olūteņi”. Dagdas novada – Andrupenes p-sk. „Saiveņa”.

„Purineņš” godam izpildīja savu programmu un izcīnīja 1. pakāpi. Dalībnieki noguruši, bet ļoti laimīgi vakarā atgriezās mājās. Prieks par paveikto mirdzēja gan dalībnieku, gan vadītājas Rasma Igaunes, gan arī vecāku acīs, kuri pavadīja bērnus uz šo skati. Paldies  Anitai  Macānei un Laurai  Sarnovičai!

Festivāls Saldū  20., 21. un 22.maijā. Vai vēl atceries, kas tur notika ?

1. diena - Pļaviņu HES, Ķeguma HES, ceļa remonti, danču atkārtošana, ekskursija pie Bitēm, veikala apmeklējums, strūklaku uzvedums, puišu koncertiņš un aktivitātes pirms gulēšanas...

2.diena - pilsētas svētki - muzicēšana gājiena dalībniekiem un gājiens pašiem, svētku atklāšana, pusdienas, vakariņas, veikalu apmeklējums, motociklu un mašīnu parāde, galveno Saldus pilsētas vietu apmeklēšana, Laureātu koncerta vienas daļas skatīšanās, rotaļu programmas, danču vakars un stāstu laiks, brīvdabas kino un roltonu vakars.

3.diena - ZL Novada programmas mēģinājums un lielais koncerts estrādē, koncerta  noskatīšanās, pusdienas un Dobeles apskate - pilsdrupas, ceriņu dārzs un veikals, Rīgas HES.           Paldies Solvitai Mazustērniniecei un Elizabetei Reinei!  Paldies Rēzeknes novada Izglītības pārvaldei, skolas vadībai un šoferītim!

Paldies par kopābūšanu !

Rasma Igaune