Konkursu fināli Rīgā

Tradicionālo deju konkurss VEDAM  DANCI   2016

Rotaļdeju konkursā bērnu folkloras kopa apgūst atbilstoši savam līmenim 4 rotaļdejas vai pāru dejas.

Folkloras kopas „Purineņš” dancotāji mācījās „Trīspāru deju jeb Saimniekdancis”; „Jandāliņš” (Tūdaliņ, tagadiņ ); „Ak, mēs abi divi” un „ Ak tu žē”. Dancošana konkursā izdevās ļoti labi, bet vēl mazliet jāpieliek dažas nianses, lai konkursa finālā Rīgā 23.aprīlī būtu vēl labāk. „Purineņu” pārstāvēja un dancoja 5.klases Raivo Svilāns, 4.klases Nauris Birze, 3.klases Dairis Rutuļs, Evelīna Spīča, Alise Jaudzema un 2.klases Lorete Lucjanova. Viņi pusfinālā ir 1.pakāpes „Vislielākie dejotāji”. Lai veicas visiem finālistiem!

Kā mums veicās konkursa „Vedam danci” finālā Rīgā?

Skolēni ar lielu atbildību gatavojās un centās ne tikai skolā, bet arī konkursa dienā Rīgā. Žūrija piešķīra  pāru dejotājiem 2.pakāpes diplomu. Trīs pāri nodejoja ļoti labi, viņu iespēju robežās.  Pēc tam turējām īkšķus par skalu dejotāju Nauri  un jostu dejotājām Loreti, Rebeku, Montu, Sintiju un Viktoriju. Bija labi! Mums likās, ka daži skolēni precīzi izpildīja uzliktās prasības, bet arī 2.pakāpes diplomi ir liels sasniegums Latvijas mērogā, jo citi pat netiek līdz novada konkursiem. Šajā konkursā ir vajadzīga laba fiziskā sagatavotība un gribasspēks izdarīt pareizi un vēl ar kvalitāti.

Tradicionālās dziedāšanas konkurss DZIESMU DZIEDU, KĀDA BIJA 2016

Gaigalavas  pamatskolas folkloras kopa  „Purineņš” . Turpināsim pilnveidot dziedātāja personības individualitāti un muzikalitāti, un lai mums veicas konkursa finālā Rīgā 23.aprīlī.

Dziedāšanas konkursa finālā  Rīgā šogad Gaigalavas pamatskolas skolēniem veicās brīnišķīgi -  Imants  Spīčs un Evelīna  Spīča -  saņēma 1.pakāpes diplomus  un  Imants  izpelnījās  uzstāties  Laureātu koncertā  Latvijas  Novadu  festivālā „Pulkā eimu, pulkā teku”, kas notika Saldū  21.maijā.

Prieks par meitenēm un viņu rezultātiem konkursā, kuras šogad uzstājās pirmo reizi. Tikai nedaudz pietrūka, lai būtu vēl labāk. Alise Jaudzema un Lorete Lucjanova saņēma  2.pakāpes diplomus un balvas. Visiem skolēniem ir iespējas pilnveidoties.

Tradicionālās muzicēšanas konkurss „KLABERJAKTE 2016”

Folkloras kopas „Purineņš” kapela piedalījās vidējā grupā, jo vidējais vecums sanāca 6.klase. Spēlējām latgaliešu tautas dziesmas „Oi, agri, agri” un „Teci, teci kumeleņi”. Kapelā spēlēja Anna  Barinova – vijoli (10.kl.), Viktorija Reble – vijoli (6.kl.), Imants  Spīčs – akordeonu (8.kl.), Sintija Reble – stabuli (6.kl.), Jānis Sarnovičs – ģitāru (6.kl.) , Samanta  Sakne – bungas (5.kl.).  Žūrija piešķīra 1.pakāpi un titulu „Vislielākie muzikanti”. Malači skolēni!  Veiksmi konkursa finālā Rīgā !

Lai sasniegtu labāku rezultātu, kapelai „Purineņš” finālā Rīgā pievienojās vēl dziedātājas un muzikantes - no 3.klases – Evelīna Spīča, Alise Jaudzema, no 2.klases -  Lorete Lucjanova. Rīgā mums nevarēja pievienoties Anna Barinova. Tomēr tika nopelnīts  2.pakāpes  diploms un saņemtas dāvaniņas. Lai muzicēšanas prieks saglabājas un vēlmes spēlēt attīstās!

Gaigalavas pamatskolas folkloras kopas „Purineņš”  vadītāja  Rasma  Igaune