Meža dienas 2016

AS „Latvijas Valsts meži" piedāvā skolām iespēju izzināt mežu, piedaloties Mammadaba meistarklasē, Meža olimpiādē un citās aizraujošās aktivitātēs.Arī šopavasar “Latvijas Valsts meži” organizēja dažādus Meža dienu pasākumus: izglītojošas ekskursijas, meža sakopošanas talkas, putnu būrīšu izlikšanas akcijas, koku stādīšanu u.c. 

Meža dienāsikviens tiek aicināts vairāk redzēt, dzirdēt un sajust mežu. Arī Gaigalavas pamatskolas skolēni 6.maijā piedalījās 88.Meža dienās. 4.-6.klašu skolēni kopā ar audzinātājām devās sakopt mežu (lasīt atkritumus) Gaigalavas meža teritorijā ceļa posmā Gaigalava – Darvaskalns. Cūkmens ir teicis: “Nemēslo mežā! Par cūku pārvērtīsies!” Taču mūs izbrīnīja fakts, ka cilvēki tomēr nebaidās no soda un turpina izmest sadzīves atkritumus mežā, piesārņojot vidi un bojājot estētiskās vērtības.

Kopā mēs veicām aptuveni 6 kilometrus, taču nejutāmies noguruši, jo par izklaidēm un aktīvu atpūtu bija parūpējušies AS “Latvijas Valsts meži” darbinieki Inese Apšeniece un Juris Mežatučs. Kas gan var garšot labāk nekā uz pašu gatavotiem iesmiem ceptas desiņas! Turklāt Inese un Juris organizēja interesantas aktivitātes, sportiskas un izzinošas, tādējādi veicinot skolēnu fizisko sagatavotību, paplašinot zināšanas par mežu, tā floru, faunu, ugunsdrošību mežā, kā arī radot cieņu pret vienu no Latvijas lielākajām vērtībām – mežu.

 Mūsu paveiktais darbs bija pavisam neliels ieguldījums lielajā mežā veicamo darbu kopumā, taču mēs esam priecīgi, ka varējām piedalīties šajās Meža dienās – audzinošajā un izglītojošajā pasākumā. Paldies AS “Latvijas Valsts meži” par to, ka rūpējas ne tikai par Latvijas zaļo rotu, bet arī par jauno paaudzi, lai tā augtu atbildīgāka un saudzīgāka.

6.klases audzinātāja Ērika Bozoviča

Fotogalerija

   
© ALLROUNDER