Izproti sava bērna bailes - jauns 12 nodarbību cikls bērniem un vecākiem negatīvas pieredzes mazināšanai

  Dzīvē ne vienmēr viss notiek kā skaistā grāmatā. Katram no mums kādreiz nākas saskarties ar grūtībām, pārdzīvojumiem, nelaimēm, kurām nereti nespējam saskatīt nedz sākumu, nedz galu. Bieži tas dzen mūs izmisumā, mēs izjūtam neciešamas sāpes un bailes, reizēm arī biedējošas dusmas. Kā arī bērni piedzīvo traumatiskus notikumus, piemēram, vardarbību, tuvinieka nāvi, nelaimes gadījumus, konfliktus, šķiršanos ģimenē un daudzus citus traumatiskus notikumus. Daži spēj būt ļoti izturīgi un pašpietiekami traumatiskās pieredzes pārstrādē, bet citi - piedzīvo spēcīgus pēctraumas simptomus (dusmas, neadekvātas emocionālas reakcijas, šoks, noliegums, garastāvokļa svārstības, kauns, vaina, bezcerība, apjukums, nespēja veidot kontaktu ar apkārtējiem, agresija, sāpes, murgi, tiki, enurēze un citi simptomi.), kas var būt ļoti nopietni un ilglaicīgi. Ikvienam dzīvē traumatiskā pieredze paaugstina risku fiziskām un psiholoģiskām problēmām, kā arī deviantai uzvedībai.

 

Programma „Izproti sava bērna bailes” ir piemērota bērniem ar jebkuru traumatisku pieredzi, palīdz novērst uzmācīgās atmiņas un intensīvās emocijas, palīdz novērst uzvedības problēmas, uzlabo sociālās kompetences, palīdz atjaunot savstarpējo uzticēšanos, uzlabo vecāku prasmes un savstarpējās attiecības ar bērniem.

Rēzeknes novada pašvaldības psiholoģe Ilona Žabo un sociālā pedagoģe Lilija Šodnaka organizē grupu vecākiem un bērniem negatīvas pieredzes mazināšanai "Izproti sava bērna bailes".

Lai pieteiktos nodarbībām, jāsūta pieteikums uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai jāzvana pa tālr. Lilija Šodnaka t. 28317554, Ilona Žabo t.26191979

   
© ALLROUNDER