Gaigalavas pamatskolas “Purineņš” un

2. - 4.klašu ansamblis Lendžos

Divas pēcpusdienas – 9. un 10. novembrī - Lendžu Tautas namu piepildīja skolēnu čalas, jautrība, rosība un neviltots satikšanās prieks. Novembris ir Latvijas mēnesis. Nevienā citā mēnesī nav tik daudz  valstiski nozīmīgu svētku, kā novembrī. Tieši tāpēc 9. novembrī, Mārtiņdienas priekšvakarā, Lendžos bija saskrējuši Rēzeknes un Ludzas novadu folkloras mīļotāji, lai izdejotu jau zināmos un apgūtu jaunus dančus, rotaļas, iemācītos jaunus deju soļus.  Gaigalavas pamatskolas folkloras kopas „Purineņš” dalībnieki šeit satika savus draugus, kopā izpriecājās, izdejoja danču līkločus, lai pavasarī tiktos atkal nu jau Ziemeļlatgales folkloras kopu pasākumā  Nirzā.

Savukārt 10. novembrī Lendžos no malu malām sabrauca vokālie ansambļi, lielāki un mazāki kori, lai piedalītos 5. koru un ansambļu sadraudzības dziedāšanas svētkos „Mana dziesma Latvijai”. Šajā grandiozajā pasākumā piedalījās ap 300 dalībnieku. Vistālāko ceļu bija mērojuši kori no Rīgas Imantas vidusskolas- zēnu koris un meiteņu koris, no Kokneses mūzikas skolas , tāpat arī Rēzeknes 5.vidusskolas meiteņu koris, Maltas vidusskolas 5.-10. klašu koris un daudzi  Rēzeknes novada  vokālie ansambļi. Arī Gaigalavas 2.- 4.klašu ansamblis  uzstājās šajā lielajā pasākumā (Agnese, Džūlija, Rebeka, Evita, Lorete, Evelīna un Alise).  Sponsori bija sarūpējuši bērniem dažādus gardumus. Jau metās krēsla, kad visi  tika aicināti uz lielo diskotēku pasākuma noslēgumā. Kas tie bija par priekiem!

Paldies bērniem par izturību, bet vecākiem par atbalstu un palīdzību, bērnus sapošot ! Paldies par atbalstu skolas vadībai!

Skolotāja  Rasma  Igaune