“Gribu būt mobils”

Ik gadu CSDD rīko ceļu satiksmes konkursu “Gribu būt mobils”. Šī konkursa mērķis ir attīstīt skolēniem satiksmes drošības izglītības prasmes, zināšanas un vērtības, veidot sistemātiskās zināšanās bāzētu pareizu attieksmi pret savu un līdzcilvēku drošību ceļu satiksmē. Šodienas situācija un sabiedriskās vajadzības izvirza uzdevumu skolai sagatavot skolēnus tā, lai katrs no viņiem varētu attīstīt savas individuālās spējas un veidoties kā personība, kas ir sociāli atbildīga un gatava izaicinājumiem, kas sagaida reālajā dzīvē.

Konkursam “Gribu būt mobils” ir 3 kārtas: neklātienes kārta, pusfināls un fināls. Konkursam mēs, Gaigalavas pamatskolas 7.klase, pieteicām 2 komandas: Evija Bolmane, Arnis Reinis, Edgars Barinovs un Ērika Banzere izveidoja komandu “ABCD”, par skolotāju – konsultanti izvēloties skolotāju Ainu Ceiruli. Guna Ezeraša, Mareks Virgiļovs, Natālija Gavare un Jānis Sarnovičs izveidoja komandu “Cits virziens” audzinātājas Ērikas Bozovičas vadībā.

Neklātienes kārtā bija jāatbild uz testa jautājumiem, kas saistīti ar ceļu satiksmes noteikumiem velosipēdistiem. Tika ņemta vērā atbilžu pareizība un testa izpildes laiks. Abām komandām paveicās: “ABCD” iekļuva labāko 100 komandu skaitā un saņēma vērtīgas balvas, bet “Cits virziens” ieguva 2.vietu un tiesības startēt pusfināla sacensībās Daugavpilī.

Pusfināla sacensības norisinājās 15.februārī Daugavpils Centra ģimnāzijā. Bija jāveic 5 uzdevumi: 2 radošie uzdevumi, darbs pie interaktīvā galda, stafete un CSN testi. Mums, komandai “Cits virziens”, veicās labi. Mēs labi zinājām ceļu satiksmes noteikumus, bijām arī radoši, taču konkurence bija sīva, un mēs izcīnījām 7.vietu. Taču apzināmies arī to, ka pusfinālā mēs bijām vienīgā Rēzeknes novada skola un izcīnījām 7.vietu Latgales reģionā.

Konkursa uzdevumi bija pietiekami sarežģīti, taču izpildāmi. Vislabāk mums veicās CSN testā un radošajā uzdevumā, kurā bija jāizveido pašiem sava noteiktas grupas ceļazīme. Mēs sakām paldies skolotājam Jānim Zapānam, kurš palīdzēja mums sagatavoties svarīgajam startam pusfinālā. Balvas pusfinālistiem bija iespaidīgas.

Pirms konkursa uzvarētāju paziņošanas notika viktorīna, kurā erudītākie un zinošākie skolēni saņēma balvas. Ticiet man, nevienai skolai to nebija tik daudz kā mums! Guna un Jānis parādīja savu erudīciju (reizēm, iespējms, arī intuīciju) un saņēma vērtīgas balvas.

Guna Ezeraša, komandas “Cits virziens” kapteine

Attēlos – “Cits virziens” pie interaktīvā galda un balvu saņemot,publicitātes foto.