“BALTĀ  DZIESMA”- ansambļu un koru sadziedāšanās pasākums

„Gribas, lai baltā pasaulē balti sniegi snieg,
Un pa baltiem lielceļiem balti cilvēki iet,
Un lai baltos cilvekos baltas domas dzimst,
Un lai baltās darbdienās balti svētki ir.”

 Ar šiem dzejnieka Imanta Ziedoņa vārdiem 2018.gada 18. janvārī tika atklāts ansambļu un koru sadziedāšanās  pasākums „Baltā dziesma Feimaņu tautas namā.  Vēl pavisam nesen mēs svinējām gaišos, baltos Ziemassvētkus, sagaidījām Jauno gadu, tāpēc šo svētku izskaņā jau otro gadu tiek rīkots šāds festivāls Feimaņos, lai bērni sadziedātos, sadraudzētos, sajustu, cik liels spēks ir kopā dziedātai dziesmai. Koncerta laikā izskanēja dažādas Ziemassvētku dziesmas, kā arī dziesmas par sniedziņu, kas ne tikai apsedz visu zemi, bet krīt arī uz vaidziņiem un pleciņiem, par sniedziņu, kas krīt kā visbaltākie milti, par svētku veci, kurš dodas ciemos pie bērniem, par starojošu, debesīs mirdzošu Ziemassvētku zvaigzni un par eņģeļiem, kas sirdī iededz gaismiņu un rada brīnumu.

 Šogad pasākumā “Baltā dziesma” pirmo reizi piedalījās arī  Gaigalavas pamatskolas dziedātāji- Alise Jaudzema (5.kl.), Evelīna Spīča (5.kl.), Lorete Lucjanova (4.kl.), Samanta Sakne (7.kl.), Ērika Banzere (8.kl.), Evija Bolmane (8.kl.) un Guna Ezeraša (8.kl.). Dziedātājas, kā jau tas ierasts, pirms uzstāšanās nedaudz satraucās, taču redzot, cik sirsnīgi un ar skanīgiem aplausiem tika sagaidītas, nomierinājās un sniedza skaistu priekšnesumu. ​Dziedājām divas dziesmas : 1) Jānis Lūsēns / Leons Briedis. "Lūgšana Ziemassvētku vakarā" un 2) H.Stengrevics/J.Baltauss. "Ticot, mīlot un gaidot".                Uz skatuves šoreiz kāpa ne tikai Rēzeknes novada kori un ansambļi, bet arī viesi no Aizkraukles un Riebiņu novadiem. Visiem bija liels prieks no kopābūšanas, jo bērnus gaidīja arī citi pārsteigumi- saldumi un diskotēka.


    Liels paldies skolniecēm par vēlēšanos dziedāt un uzstāties! Paldies visiem, kas palīdzēja mums uz Feimaņiem nokļūt!.
  Minot Jaunā gada takas, visiem gribas novēlēt ar koncerta pēdējās dziesmas vārdiem :„Baltus sapņus sapņosim, baltus vārdus sacīsim, baltas domas domāsim, iesim baltu ceļu”.

Ansambļa vadītāja  Rasma  Igaune

   
© ALLROUNDER