“Gribu būt mobils!”

Šogad jau vienpadsmito reizi Ceļu satiksmes drošības direkcija aicināja 6. – 8. klašu skolēnus mobilizēties un piedalīties izglītojošā un interesantā konkursā  – „Gribu būt mobils!” topošajiem un esošajiem velosipēdu un mopēdu vadītājiem par ceļu satiksmes drošību.

“Satiksmes drošības stāvokļa analīze ļauj secināt, ka pastiprināta uzmanība jāpievērš mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku izglītībai un apziņas veidošanai (gājēji, velosipēdisti, mopēdisti, topošie autovadītāji). Šobrīd īpaši aktuāls ir jautājums par pareizas attieksmes veidošanu bērniem un jauniešiem attiecībā pret savu un līdzcilvēku drošību, tai skaitā ceļu satiksmē. Konkurss „Gribu būt mobils” ir lieliska iespēja jauniešiem apgūt tik nepieciešamās ceļu satiksmes drošības zināšanas,” teikts CSDD mājaslapā.

Arī Gaigalavas pamatskolas skolēni piedalījās Latvijā tik populārtajā konkursā. 8.klases skolēni Ērika Banzere, Evija Bolmane, Guna Ezeraša (komandas kapteine) un Mareks Virgiļovs izveidoja komandu “Spidometrs”, veiksmīgi aizpildīja neklātienes sacensību daļas testu un iekļuva pusfinālā, tātad bija viena no 10 labākajām komandām Latgales reģionā.

Pusfinālisti tikās un spēkiem mērojās Preiļu 1.pamatskolā – ļoti gaišā skolā daudzējādās nozīmēs. Gaumīgs telpu iekārtojums, laipna uzņemšana, pieklājība un pozitīvs mikroklimats – rādītāji, kas raksturīgi Preiļu 1.pamatskolai. Komanda “Spidometrs” turējās godam: atpazina ceļazīmes, veica velobraucienu (neklātienē) no mājām uz skolu un atpakaļ, aizpildīja testus, prezentēja savu skolu un deva savu ieguldījumu CSDD kampaņas “Redzi – paredzi!” attīstībā. Žūrija bija stingra, konkurenti – spēcīgi, rezultātā komanda “Spidometrs” ieguva 5.vietu Latgales reģionā. Esam priecīgi par sasniegto un sakām paldies sklotajam Jānim Zapānam par palīdzību neklātienes kārtā.

Uzvarētājkomanda “Naiki” no Ilūkstes 1.vidusskolas dosies uz finālu Rīgā. Konkursa fināla uzvarētājkomanda saņems balvā 1800 EUR dāvanu karti izglītojošam ceļojumam.  Arī fināla sacensību otrās un trešās vietas ieguvēji saņems ceļojuma dāvanu kartes, ko varēs izmantot pēc saviem ieskatiem. Arī mēs – pusfināla dalībnieki - saņēmām stilīgas balvas. Taču galvenais ieguvums – zināšanas celu satiksmē un drošības sajūta, kā arī pieredze komandas darbam.

Guna Ezeraša un skolotāja Ērika Bozoviča