„Latvijas skolas somas ”vēstnieki

Latvijas valsts simtgades lielākā iniciatīva „Latvijas skolas soma” ir valsts finansēta atbalsta programma, lai visiem 1.-9.klašu skolēniem, dotu iespēju dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet būt klātienē, lai viņi varētu rast citādu pieredzi, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu.

Inicatīvu „Latvijas skolas soma” 2018.gada 6.septembrī arēnā „Rīga” atklāja ar koncertu „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” – Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā.

Klausītāju un skatītāju vidū bija seši tūkstoši skolēnu no visiem 110 Latvijas novadiem un 9 republikas pilsētām. Gaigalavas pamatskolas iniciatīvas „Latvijas skolas soma ”vēstnieki 7.klases skolniece Marta Elizabete Čakārne un 8.klases skolniece Samanta Sakne.

Iniciatīvas atklāšanas koncertā uzstājās komponists Raimonds Pauls, vijolnieks Daniils Bulajevs, koklētāja Laima Jansone, grupas-”DaGamba”, „Auļi”, dziedātāji- Justs Sirmais, Daumants Kalniņš, simfoniskais orķestris”DD” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, dejotāji un citi mākslinieki.

Jācer, ka piepildīsies iniciatīvas „Latvijas skolas soma” patrona Ministru prezidenta Māra Kučinska teiktais: „Latvijas simtgadei veltītā programma ”Skolas soma” ļauj visu klašu skolēniem paraudzīties aiz apvāršņa. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas un sastapties ar radošām personībām. Tie ir pārsteidzoši atklājumi un jauna emocionāla pieredze. Tas vienkārši ir interesanti. Iespējams, pats svarīgākais šīs programmas mērķis ir vienlīdzība jeb vienādas iespējas visiem. Tas nozīmē, ka tajā var piedalīties skolēni no visas Latvijas un nevienam nav nekādu privilēģiju. Katram ir iespēja atklāt mūsu kultūras krāšņumu un iepazīt Latvijas aizraujošo vēsturi.”