Koko un Riko,  dzelzceļš, Skrīveru saldumi ...

2018.gada 19.oktobrī Gaigalavas pamatskolas 1.- 4.klašu skolēni apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi “Koko un Riko”, Dzelzceļa muzeju Rīgā un Skrīveru konfekšu ražotni “Skrīveru Saldumi.”

Evijas Gulbes leļļu izrāde Koko un Riko (režisors Ģirts Šolcs) stāsta par izdomas bagātiem un zinātkāriem žurku puikām, kuri kopā ar ģimeni dzīvo Grauzēju ielas vecākā nama pagrabā. Interesanti ir mazo žurku puiku piedzīvojumi, kad viņiem „nav ko darīt”, ko par dzīvi virszemē domā onkulis Prīdis un Ģetrūdes tante, izrāde bez „liekiem” vārdiem (žurkas taču neprot cilvēku valodu), par abu žurkulēnu un viņu radinieku piedzīvojumiem.

Leļļu teātra izrādē skatītājiem ir iespēja ne tikai vērot leļļu darbošanos, bet izbaudīt dažādus skaņu un gaismas specefektus. Lelles nesarunājās, viņu darbošanos pavadīja skaņas un gaismas, tāpēc skolēni varēja paši fantazēt, ko lelles saka viena otrai, kas notiek un kāpēc. Skolēniem izrāde patika. Viņi redzēja to, ka, lai radītu skaņas, var izmantot jebkādus priekšmetus, piemēram, apavus, traukus, u.c. sadzīves priekšmetus. Tāpat, lai radītu gaismu, var izmantot kabatas bateriju, spoguli, u.c.

Dzelzceļa muzejā skolēni iepazinās ar dzelzceļa vēsturi – senajām lokomotīvēm, vagoniem, ar vilcienu skaņas signāliem. Muzeja gids iepazīstināja skolēnus ar drošības noteikumiem, kuri jāievēro vilcienu stacijā, uz sliežu ceļiem, pie pārbrauktuvēm. Dzelzceļa muzeja ekspozīcija Rīgā sniedz ieskatu dzelzceļa vēsturē Latvijā un lepojas ar plašāko platsliežu Ritekļu kolekciju Baltijā. Muzejā guvām ceļojuma sajūtas, uzzinājām kā vada vilcienu kustību un kā darbojas dažādas ierīces.

Skrīveru konfekšu ražotnē skolēni ne tikai noklausījās konfekšu tapšanas vēsturi, bet arī noskatījās filmiņu “Kā rodas konfektes “Gotiņa?”, arī pašiem bija iespēja ietīt piecas, jau iepriekš sagatavotas, konfektes. Izrādījās, ka konfekšu ietīšanas process nemaz tik vienkāršs nav, jo ietīšana ne vienam vien skolēnam sagādāja īstu pārbaudījumu. Taču visi bija apmierināti un priecīgi, jo konfektes varēja gan nogaršot, gan arī ņemt līdzi, lai uzdāvinātu kādam savam draugam.