Burtu pasaule muzejpedagoģiskajā programmā

”Pašiem sava ābece”

2019.gada 14.janvārī 1.klases skolēni apmeklēja  muzejpedagoģisko programmu “Pašiem sava ābece“  Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē. Burtu pasaule, Bikibuki un alfabēts muzejā – aicināja  darboties  zinātkāros burtiņmīļus. Uzzinājām, kurš burts ir sadraudzējies ar kuru muzeja eksponātu, kā burti ir sarindojušies Bibibukos – nelielās grāmatiņās, kurās dažādos laikos sacerētus latviešu dzejoļus bērniem  ilustrējuši mūsdienu latviešu mākslinieki un kas ir Montesori alfabēts.

Iepazinām izdevniecības “Liels un mazs“ Bibuku dzejas bilžu grāmatu “Strupā PuPa”, Bikubuku - jautru, ziņkārīgu un spītīgu ragaini, kurš aicina jaunos piedzīvojumos grāmatu pasaulē.

Iepazinām dažādas ābeces - pašu vecāko ābeci, kurai ir 101 gads. Skolēni devas ceļojumā pa muzeju, kur meklēja dažādas lietas ar burtiem.

Burtu stāstā skolēni muzejā ieraudzīja - Eduards - karavīra cepuri, Vineta - kopējo deju ar burtiem, Artūrs - aužamās stelles, Gatis – svilpavniekus, Raivis - senu  zobenu, Edvards - podu lauskas, Aleksis- putniņus kā burtus ābecē. Skolēni izgatavoja katrs savu putniņu un deva tam vārdu, muzejprogrammā gūtos iespaidus atainoja zīmējumos.

Burtu pasauli ar skolēniem iepazina  1.klases audzinātāja Inese Bikovska