Konkurss "Mini mīklu 1.- 4.klasēm"
 

       Andreja diena tiek atzīmēta ik gadu 30. novembrī, turklāt tā uzskatāma arī par pēdējo veļu nakti. Iespējams, tādēļ šīs svinamās dienas vakarā dažādiem gariem un veļiem nestas dāvanas. Savukārt dažviet ap Andrejiem sācies bluķa velšanas laiks. Jaunas meitas un puiši, līdzīgi kā Mārtiņdienā, gājuši čigānos, kā arī zīlējuši nākotni Andreja vakarā jānovāra vistas ola, jāpārgriež gareniski uz pusēm un jāliek iecerētajam paslepus pagalvī – varēšot to pielabināt. Mūsu senči šajā svētku dienā minēja mīklas.

     2012.gada 30.novembrī klašu komandas sacentās mīklu minēšanā. Katrā komandā bija pieci dalībnieki:

1. klases komanda - Cālēni

2. klases komanda - Rūķīši

3. klases komanda - Ašie

4. klases komanda - Atjautīgie

       Komandu dalībnieki apsveica savus sāncenšus. Katra komanda veica piecus uzdevumus – gan mutiski, gan rakstiski. Arī līdzjutēji minēja mīklas. Visi sākumskolas klašu skolēni bija gatavojošies konkursam- atkārtojuši mīklas par dažādām tēmām. Par gadskārtu svētkiem, dabas parādībām,augļiem,dārzeņiem, dzīvniekiem. Uzdeva mīklas arī pretinieka komandām.

         Konkursa rezultāti:

1. vieta - 3.klasei,

2. vietā - 4.klasei,

3. vieta - 2.klasei,

4. vieta - 1.klasei.

       Komandas saņēma diplomus un saldās balvas.

Konkurss visiem patika.

Trešās un ceturtās klases komanda piecu dalībnieku sastāvā piedalīsies Rēzeknes novada konkursā- Mini mīklu, kurš notiks 2012.gada 11. decembrī.

Rēzeknes novada pašvaldības rīkotajā konkursā piedalījās 17 komandas. Šajā konkursā Gaigalavas pamatskolas komanda ieguva godpilno pirmo vietu. Komandu pārstāvēja - Sintija un Viktorija Rebles, Evija Bolmane, Kaspars Rudzusieks,Rolands Stanka. Komanda saņēma diplomu par pirmo vietu, galda spēli, grāmatas un atslēdziņu piekariņus. Prieks par paveikto!

   
© ALLROUNDER