Rudens- pārgājienu laiks

Neatņemama rudens tradīcija Gaigalavas pamatskolā ir došanās pārgājienā. Pārgājiena galvenais uzdevums kārtējo reizi pārliecināties, cik daudz interesanta ir mums visapkārt, cik vēl daudz ir jāiepazīst un cik skaista tomēr ir Latvijas daba.

Pārgājienu maršruti bija dažādi:

1.-4.klase izstaigāja Teirumnīku purva dabas takas;

5. un 6.klase iepazina Varakļānus;

8.klase izpētīja, kas atrodas Maltas upes krastos;

savukārt 7.un 9.kl. devās ar velosipēdiem uz Lubāna ezeru.

15.septembra rīts atnāca ar sīku lietutiņu, bet tas nespēja nobiedēt nevienu, ne skolēnu, ne skolotāju, un visi devās ceļā.  Sākumskolas klašu skolēni izstaigāja purva takas, un, mērojot ceļu pa mežu, pāros meklēja 10 lietas, kas atrodamas Teirumnīkos un atbilst raksturojumam. Piemēram, katrs pāris atrada kādu birstošu lietu, kādu dzeltenu lietu u.c. Kad tika nostaigāti aptuveni 1,5km, bija laiks atpūtai un rotaļu spēlēšanai mežā, svaigā gaisā.

5.un 6.klase devās uz Varakļāniem, nepiemirstot pa ceļam apskatīt arī Viļānus ar izcilo baroka pieminekli - Viļānu Sv. Ercenģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcu un tai līdzās esošais klosteri. Savukārt Varakļānos skolēni viesojās Varakļānu pilī, uz skrejriteņiem izbraukāja Varakļānus, pabija parkā un  arī apskatīja kapelu un apbedījuma vietas. Tāpat viņi piedalījās loka šaušanā  un trases pārvarēšanā pār nelielo upīti. Starp citu, 5. un 6.klase saka “Paldies!” par skolēnu vešanu Martina mammai, Elizabetes vectēvam un klases audzinātājai Rasmai.

8.klase devās pārgājienā uz Rikavas pagasta Makužu ciemu. Makužu ciems robežojas ar Nagļu pagastu, tas atrodas 4 km attālumā no Nagļu slūžām. Agrāk šajā ciemā bija vairāk nekā 30 viensētas, tagad diemžēl ir palikušas tikai četras. Pa ceļam uz Makužiem astotie apstājās pie krucifiksa Kūrpinīkos. Tas ir „Boņuka krusts”, jo pie tā tika filmētas ainas J.Streiča populārajai filmai „Cilvēka bērns”. Makužos skolēni un skolotāja Ērika viesojās mājās „Cepurītes”, kur saimnieko Broņislava Garanča. Saimniece laipni uzņēma savā sakoptajā lauku sētā, ļaujot makšķerēt, spēlēt badmintonu, futbolu un, protams, mieloties ar ugunskurā ceptām desiņām.

Arī 7. un 9.klase kurināja ugunskuru, taču viņi to darīja atpūtas vietā pie Lubāna ezera. Brauciens ar velosipēdiem nemaz nebija viņus nogurdinājis, atpūtas vietā laiks tika pavadīts aktīvi un jautri, vienkārši priecājoties par kopā būšanu. Starp citu, pa ceļam tika apmeklēts ŪTC “Bāka”, kur tika pabūts uz jumta terases, lai apskatītu Lubāna plašumus.

Skolēni atgriezās skolā nedaudz noguruši, bet priecīgi un jaunu iespaidu pilni. Pārgājieni ir krāsains mirklis skolas ikdienā, kas ļauj ne tikai pabūt ārpus skolas un iepazīt kaut ko jaunu, bet arī dod iespēju saliedēt klases kolektīvu.

Audzinātājas- Ieva Lāce, Viktorija Baltuža, Rasma Igaune, Ērika Bozoviča, Lilita Brence