Baltā ziema ir tik skaista! ( 5.klase un 6.klase)

 

  Ziema ir līksms un priecīgs gadalaiks. Ar vecākiem dodamies slēpot uz kādu lielāku kalnu, uz piemājas slidotavu vai ar ragaviņām jautrā pulciņā laižamies no kalniņa. Neparasta ir nebēdnīgā pikošanās. Kad uzsnieg pirmais sniegs, es pagalmā uzceļu sniegavīru. Tas nu tad stāv un gozējas, skatīdamies, kā bērni gatavojas Ziemassvētkiem. Man ļoti patīk ziema, tas ir mans mīļākais gadalaiks.

 

Sniegpārsliņas ir vienādas, taču tik atšķirīgas. Tās var būt lielas un mazas, stūrainas un zvaigžņotas. Tās krīt no gaisa, dejodamas cēlu sniega deju. Uz logu rūtīm skaisti vizuļo leduspuķes. Sarma viz uz krūmu tievajiem un koku lielajiem zariem. Man patīk Ziemassvētku laiks, kad visapkārt valda labestība un visi varam būt kopā.         

  • Kaut arī mācības notika attālināti, daba mums bija dāvājusi sniegu, daudz sniega- balta jo balta. Visvairāk pūkaino sniegu gaidīja bērni. Pagalmā tiek uzvelts liels un apaļš sniega vīrs. Tas tiek izrotāts ar oranžu degunu, melnām pogām un žagariem rokās. Ziema upes pārklāj ar ledus kārtu. Logu rūtīs uzplaukst leduspuķes, kas saules staros izskatās brīnišķīgas.Māju jumtus izrotā lāstekas.

Ziemā var slidot, braukt ar ragaviņām, slēpot vai vienkārši gulēt un vārtīties sniegā. Daudz prieka atnes Ziemassvētki, jo tad visi saņemam dāvanas. Skaists ir Jaunais gads, kad var redzēt krāsaino un spožo salūtu. Jebkura ziemas diena ir burvīga, kad snieg pūkains un mīksts sniedziņš. Viss kļūst balts kā pūkaina sega.

  • Ziema ir mans mīļākais gadalaiks, jo tad es varu spēlēt hokeju. Tas ir tik jautri! Ziemā ir burvīgākie svētki – Ziemassvētki, tad mēs ar ģimeni esam kopā. Parasti krāšņa ir Jaunā gada sagaidīšana, man ļoti patīk skatīties uguņošanu. Ar draugiem ziemā ir visjautrāk, jo var pikoties.

Ziemā man ļoti patīk slēpot. Slēpošana ir mans mīļākais sporta veids ziemā. Slēpojot es arī izbaudu apkārtējās dabas skaistumu,,jo ziema ir viens no maniem mīļākajiem gadalaikiem.

  • Ir skaists ziemas rīts. Kailie koki pārklāti ar vieglām sniega pūciņām. Tās mirguļo kā mazi, izkaisīti dimantiņi. Sarkankrūtīši koku zaros meklē sēkliņas. Viņu sārtie vēderiņi saulē spīguļo kā koši rudens ābolīši. Kur vien paveras skats, viss ir balts. Ledus pārklājis ezerus, upes un dīķus. Zemei ir silti. Tā klusi gaida pavasari.         

     

5. un 6.klases audzinātāja Rasma  Igaune  

FOTOGALERIJA   

                                   

            

 


                                     

   
© ALLROUNDER