Baudot zelta rudeni

2021.gada 29.septembra rītā 1. un 2.klases skolēni ieņēma vietas skolēnu autobusā, lai dotos ilgi gaidītajā ekskursijā.

Pirmā pieturvieta bija Teiču skatu tornis, kur visi, pārvarot bailes, uzkāpa un savām acīm varēja aplūkot Latvijas bagātību – skaisto dabu. Visi juta lielu lepnumu par sevi, saviem spēkiem, kāpjot 27 m augstumā. Daži nemaz neticēja, ka ir tikuši augstāk par koku galotnēm.

Tikko emocijas bija norimušas, jau bijām sasnieguši nākamo apskates objektu – Krustpils pili. Tavu brīnumu! Mūs sagaidīja vēl viens tornis! Pa šī torņa trepēm mazās kājas jau skrēja veiklāk un atbalsts no skolotāju puses gandrīz nebija nepieciešams. Augšā mums pavērās skaists skats - Daugava. Aplūkojuši kā agrāk hercogi dzīvoja šajā pilī, visi devāmies spēlēt spēli. Vajadzēja meklēt attēlos norādītos objektus, kas lika rūpīgi izpētīt visu muzejā pieejamo ekspozīciju. Arī šis uzdevums bija Gaigalavas skolēniem izdarāms! Par tik čaklu darbu muzeja gids mums parādīja slēpni, kur katrs varēja paslēpties.

Ar to mūsu ekskursija nebeidzās! Tālāk sekoja Skrīveru gotiņas ražotne, kas bija audzēkņu favorīts. Saldumi tādos daudzumos, ka nevarēja visu apēst un bija jāņem līdzi uz mājām. Visi ar lielu aizrautību klausījās stāstījumā par konfekšu ražošanas procesu un pēc tam arī izmēģināja savus spēkus – katrs ietina 8 konfektes.

Dodoties mājup, iebraucām dendroloģiskajā parkā. Neizdevās gan aplūkot visu parku, jo tas ir ļoti liels, gandrīz 400ha, bet mazās kājiņas jau bija nogurušas. Toties visi redzējām skaistu strūklaku! Skolēniem tik ļoti patika ekskursij! Kāds arī iemeta strūklakā monētu – lai atgrieztos.

skolotāja Viktorija

1c