Skolēni apgūst tehnoloģijas starptautiskā projektā Igaunijā
No 21.līdz 24.martam projekta “Network of technology INTEGRAtionists in pupils' informal education” dalībnieki no Rēzeknes novada Gaigalavas pamatskolas, Maltas, Nautrēnu un Viļānu vidusskolas, kā arī Rēzeknes pilsētas Austumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” skolēni, pedagogi un vecāku biedrības “Eņģeļi ar mums” pārstāvji, devās uz Igauniju, lai piedalītos skolēnu vadītajās tehnoloģiju meistarklasēs Häädemeeste vidusskolā. Vizītes laikā skolēniem un pedagogiem bija iespēja paplašināt savu redzesloku un eksperimentēt, mācoties integrēt robotiku, tehnoloģijas, fiziku, matemātiku, kā arī svešvalodas un mākslu darbojoties dažādās meistarklasēs.
Häädemeeste vidusskolā dalībnieki tika iepazīstināti ar Igaunijas tradīcijām, kultūru un skolas vēsturi. Patīkams pārsteigums Latvijai - latviešu tautasdziesma "Bēdu manu lielu bēdu" izpildīta vairāk nekā 70 projekta dalībnieku priekšā. Tad sekoja igauņu mūzika un tautas dejas un dalībnieki devās uz tehnoloģiju darbnīcām. Igauņu skolēni vadīja piecas meistarklases: Python programming, Computational thinking, Computer hardware, Ozobot robot, Bee-bots. Meistarklasēs bija iespēja programmēt dažādus robotus, izjaukt un salikt procesoru, iemācīties dažus vārdus projekta dalībnieku valodās.
Projekta INTEGRA ietvaros skolēni un pedagogi devās iepazīt Tallinu. Dienas pirmajā pusē apskatīja PROTO atklāšanas rūpnīcu (PROTO Invention Factory). Skolēni varēja iedomāties, ka vada pasaulē pirmo auto, lokomotīvi vai gaisa balonu, vai arī staigā okeāna dibenā... Tikai šeit, bijušajā slepenajā zemūdeņu rūpnīcā, ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību viss atdzīvojas acu priekšā. Iesaistošie eksponāti piedāvāja iespēju pārbaudīt un izprast fizikālās parādības ar spēles palīdzību. Skolēni piedalījās STEM darbnīcās – veica dažādus interesantus eksperimentus.
Pēcpusdienā apmeklēja Tallinas vecpilsētu – Ziemeļeiropā vislabāk saglabājušos viduslaiku pilsētu ar tās lepnajām gotiskajām smailēm, bruģakmeņu klātajām ielām un apburošo arhitektūru. Tallinas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Šeit ir lieliski saglabājušās senās ēkas ar viduslaiku aizsardzības mūri autentiskā izskatā, kas vijas apkārt visai vecpilsētai.
Projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Pērnavu, lai apskatītu pilsētas skaistākās vietas un piedalītos orientēšanās spēlē pa pilsētu.
Projekta noslēgumā skolēniem tika organizēta atgriezeniskā saite par iegūtajām zināšanām meistarklasēs.
Projektu Erasmus+ “INTEGRA” realizē Rēzeknes novada pašvaldība kā vadošais partneris. Tā mērķis ir atjaunot un dažādot esošo skolēnu interešu izglītības pulciņu piedāvājumu. Projektā iesaistītas četras valstis - Latvija, Lietuva, Igaunija un Slovēnija. Nākošā projekta tikšanās plānota aprīļa vidū Lietuvā Kupišķos.
skolotāja Ineta