Ziemeļlatgales novada folkloras kopu sarīkojums Pušmucovā "Vysi kūki salopuoja"

1653060256270

 

2022.gada 12.maijā folkloras kopas "Purineņš" dalībnieki 7.kl. Lāsma un Agnese, 6.kl. Elīna un Viktorija, 3.kl. Renards un

Evelīna, 2.kl. Ieva, Roberts un Zemgus, 1.kl. Estere M. un Aivis, mamma Gunta Spīča un skolotāja Rasma Igaune posās braukšanai uz sarīkojumu Pušmucovā. 

Viss bija kā pirmo reizi, jo jau divus gadus nenotika šādi pasākumi. Satraukums bija liels - taututērpi un kurpes, vainadziņi un saktas, zeķes, lentes, jostas un valnīši... Kopā tikām galā. Brauciens bija stundu garš, bet pagāja ātri, jo atkārtojām kopdziesmas un apēdām skolas dotās maizītes.

Otrs pārbaudījums bija uzstāšanās lielā zālē, kur bija sabraukuši citi skolēni un pieaugušie. Kopā bija apmēram 150 dalībnieki. Folkloras kopa "Purineņš" spēlēja un  dziedāja latgaliešu tautasdziesmas, stāstīja anekdotes un rādīja rotaļdziesmu "As ar sovu slūtyskuotu". 

Sekoja garšīgas pusdienas, jautrie danči un brīnumainās rotaļdziesmas, iepazīšanās ar citu skolu bērniem un jaukās, radošās darbnīcas, kur varēja izveidot sev tīkamas lietas. Mājās braucot apmeklējām Pušmucovas baznīcu, kur uzdziedājām "Pi Dīveņa gari goldi", apskatījām Ludzas pilskalnu un baznīcu, un, protams, Ludzas veikalu. Pasākums tiešām izdevās!

Paldies skolēniem, vecākiem, direktorei, šoferītim un līdzbraucējiem!

Līdz nākošai reizei! 

                                                                           folkloras kopas "Purineņš" vadītāja Rasma

Foto 1

Foto 2

Foto 3

Foto 4

Foto 5

Foto 6

Foto 7

Foto 8

Foto 9

Foto10

Foto 11

Foto 12

Foto 13

   
© ALLROUNDER