Ekskursija uz Varakļāniemvvv1

 

2022. gada 17. maijā 3. klase kopā ar 1. klasi devās ekskursija uz Varakļāniem, lai iepazītos ar Varakļānu vēsturi un vērtībām. Līdz ar to mēs piedalījāmies vides izpētes programmā skolēniem ” Pa grāfa Borha piedzīvojumu takām Varakļānos”

Varakļānos mūs sagaidīja gids Artūrs, kurš mūs izvadāja pa muižu un izstāstīja ļoti  interesantas lietas.

Uzzinājām interesantus faktus gan par Varakļānu pilsētas vēsturi, gan par pašu grāfu. Pētījām grāmatas, kas iespiestas vecajā drukā un mēģinājām tās arī lasīt.

Pēc izzinošās lekcijas mūs gaidīja aktīvākas nodarbes- ar skrejriteņiem devāmies uz Varakļānu pilsētas centru un apskatījām Grāfa Borha dzimtas kapeņu kapelu.

Negaidīti ekskursija tika papildināta ar ugunsdzēsēju profesijas izpēti, jo ugunsdzēsēju un glābēju profesionālo svētku dienas ietvaros, radās iespēja apskatīt un izmēģināt glābēju mašīnas inventāru. Liels paldies Varakļānu VUGD darbiniekiem par ļoti laipno uzņemšanu!

Atgriežoties Varakļānu pilī, izmēģinājām loka šaušanu un virvju trasi.

Bērni uz pils zāles skatuves nodziedāja dziesmu. Visi atzina, ka bija ļoti satraukti un, ka šī aktivitāte parādīja, cik grūti ir uzstāties uz nezināmas skatuves, tomēr visi mācēja saņemties un nomierināt sevi.

Tāpat, pēc aktivitātes, kur bija pa virvju trasi jāpārvelk sevi no viena upes krasta līdz otram, bērni saprata, ka ar neatlaidību var panākt lielas lietas, jo ne jau paši stiprākie tika līdz otram upītes krastam, bet gan tie, kuri bija neatlaidīgi un mērķtiecīgi. Par šīm lietām ļoti daudz iepriekš tika runāts sociālo zinību stundās, pētot kādas īpašības nepieciešamas mācoties un strādājot. Tagad bērni par to varēja pārliecināties dzīvē un izdarīt attiecīgus secinājumus nākotnei.

“Tur bija daudzas senas lietas, grāmatas, mūzikas instrumenti, tautas tērpi. Kad bijam izstaigājuši muižu, mēs gājām uz pagrabu meklēt loku un bultas. Pēc tam mēs sadalījāmies 2 grupās. Viena grupa brauca uz priekšu ar skrejriteņiem, otra grupa brauca atpakaļ ar skrejriteņiem.” (Evelīna Vāverāne)

“Pēc brauciena ar skrejriteņiem mēs devāmies atpakaļ uz muižu, kur mūs sagaidīja trose, ar kuru laisties pāri upītei.” (Renards Zapāns)

foto 1

foto 2

foto 3

foto 4

foto 5

foto 6

foto 7

   
© ALLROUNDER