Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 4.-9.klases skolēni Liepājā

1LL

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros  02.06.2022. Gaigalavas pamatskolas 4- 9.klases skolēniem bija lieliska iespēja piedalīties mācību ekskursijā uz Liepāju. Mēs no Gaigalavas izbraucām plkst.3.00, lai Liepājā ierastos laicīgi un paspētu uz teātra izrādi “Kā top izrāde?”, kas notika koncertzāles “Lielais dzintars” mazajā zālē. Brauciens uz Liepāju bija tāls, bet sava sega, spilvens un maizītes to padarīja īsāku. Arī atpakaļbrauciens bija tikpat tāls un skolēni paspēja gan izrunāties, gan pagulēt, gan arī spēles uzspēlēt.

Liepājā tika iepazīta starptautiski atzītā arhitektūras pērle – koncertzāle “Lielais dzintars” un apmeklēta macībizrāde “Kā top izrāde?”. Aktieri Laura Jeruma un Armands Kaušelis mums atklāja teātra pasaules noslēpumus, burvību un ikdienas dzīvi. Galvenais, par ko izrāde lika aizdomāties, bija tas, ka aktieris un pati izrāde ir tikai maza aisberga daļiņa, ko mēs redzam. Lai mēs redzētu un baudītu izrādi uz skatuves, tiek iesaistīti ļoti daudzu profesiju pārstāvji un ieguldīts milzīgs darbs.

Ļoti zinošas un kompetentas gides pavadībā tika iepazīts Liepājas pilsētas tēls – ielas, arhitektūras pieminekļi, jūgendstila mantojums, ko varēja izbaudīt gandrīz visā Graudu ielas garumā un arī Lielajā ielā.  Iepazīta Liepājas koka arhitektūra, kas ir ļoti daudzveidīga un ar senu vēsturi. Senākās koka ēkas pilsētā saglabājušās vēl no 17. gadsimta.  Tika iepazītas koka ēkas, kas atrodas Kungu ielā. Tagad tās ir dzīvojamās ēkas, kas ir viens no pilsētas lepnumiem, kas bagātina Liepājas pilsētvidi un arhitektūras mantojumu.

Tāpat tika iepazītas Liepājas spilgtu simbolu kļuvušas Kūrmājas prospektā uzstādītās bronzas skulptūras, kurās iemūžināti Liepājas himnas “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” tēli. Ieklausījāmies mūzikas skaņās un meklējām kokā paslēpušos mūzikas instrumentus pie jaunākā Liepājas apskates objekta "Spoku koks", kas veltīts leģendārajai grupai “Līvi”. Tas ir iespaidīgs sešus metrus augsts koks. Veidots no četriem tūkstošiem metāla stienīšu.

Milzīgu varenuma un apbrīnas vērtu iespaidu atstāja Sv.Nikolaja pareizticīgo Jūras katedrāle jeb Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievnams Karostā, kas apžilbināja ar savu varenību, majestāti un kupolu spīdumu.

Skolēni apmeklēja arī Karostas cietumu, kas ir vienīgais tūristiem atvērtais militārais cietums Eiropā, kas atzīts par pārsteidzošāko un neparastāko viesnīcu pasaulē. Karostas cietumā devāmies ekskursijā gida pavadībā. Ekskursijas laikā varēja apskatīt cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināt tā vēsturi, apskatīt kameras un karceri, kā arī dzirdēt interesantus un pat spocīgus stāstus no cietuma dzīves. Manekeni, kas uzstādīti kamerās, vēstīja par  tā laika atmosfēru.

Visas dienas garumā ik pa brīdim tika izbaudīta Baltijas jūra ar tās skaisto zilganumu, vējaino raksturu un majestātiskajiem viļņiem. Spēlēšanās ar viļņiem izraisīja sajūsmu un prieku visos skolēnos, jo daudzi no viņiem jūru ieraudzīja pirmo reizi. Vienā no piekrastēm tika atrasti izskaloti lielāki un mazāki dzintariņi, kas izraisīja milzīgu azartu sameklēt tos arvien vairāk.

Skolēnu atziņas:

Elīna un Vineta: “Mums ļoooti patika jūra. Gribējām savākt vairāk dzintariņu, bet bija maz laika. Liepāja ir ļoti skaista, mēs gribētu vēlreiz atbraukt uz šo pilsētu.”

Edvards: “Visinteresantākais man šķita “Spoku koks”. Meklēju kokā mūzikas instrumentus, kurus arī atradu. Salīdzināju savu plaukstu ar citu slavenību plaukstu nospiedumiem, bija interesanti.”

Gatis un Raivis: “Ļoti skaista un varena bija koncertzāle un baznīca. Baznīcas torņos zelts ļoti spīdēja, ka acis žilba.”

Eduards: “Ļoti patika jūra, spēlēties ar viļņiem. Karostas cietumā arī bija interesanti. Koka mājas likās dīvainas, jo bija vienādas.”

Alekss: “Viss patika. Karostas cietumā sajūtas bailīgas, bet foršas. Smilšu pulkstenis pie koncertzāles arī mani iespaidoja, ka tas ir tik liels.”

Madara un Elīna: “Mums kopumā vislabāk patika karaostas cietums, jo tur mēs uzzinājām daudz ko interesantu un iejutāmies noziedznieku vietā.”

Vēl skolēniem patika slavenību plaukstu taka un uzdevumi, patika meklēt dzintarus pie jūras, ļoti patika jūras viļņi un to ķeršana, iespaidīgs bija karaostas cietums ar šausmu stāstiem iz dzīves. Skolotājai Rasmai patika arī muzikālais koks parkā, uzraksts Liepāja pie jūras un iespēja redzēt koncertzāles “Pūt, vējiņi” un “Lielais dzintars”.

Brauciens izdevās un pilnveidojās skolēniem sadarbība starp klasesbiedriem, skolasbiedriem un skolotājiem. Paldies par ekskursijas organizēšanu!

kl.audz.Liāna un Rasma