Erasmus+ projekta “Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā” (Network of technology INTEGRAtionists in pupils' informal education) aktivitātes
3.-7.oktobrī Maltas vidusskolā un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” aizvadītas Erasmus + projekta “Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā” jeb "INTEGRA" aktivitātes. Projektā pulcējās jaunieši un pedagogi no četrām valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Slovēnijas.
Maltas vidusskolā notika projekta atklāšanas pasākums, kurā dalībniekus sveica projekta vadītāja Inta Rimšāne, skolas direktore Vinera Dimpere un Maltas vidusskolas skolēni.
Skolēniem bija iespēja darboties daudzveidīgās tehnoloģiju meistarklasēs, kuras vadīja Rēzeknes novada projektā iesaistīto skolu skolēni – darboties ar Spike robotiem, Ozobatiem, Lego robotiem, mazajiem robotiņiem Bee-Bots, izmēģināt programmēšanu un cits tehnoloģijas. Arī mūsu skolas meitenes Elīna Poča un Lorete Lucjanova vadīja divas meistarklases – “Construct with Spike!” ārzemju skolēniem. Skolēniem no Lego Spike bija jāizveido izvēlētais objekts un pēc tam datorā jāizveido programma, lai izveidotais objekts darbotos un pārvietotos. Darbojoties meistarklasēs, bija iespēja uzzināt vairāk par dažādiem robotiem, to darbību, ar mērķi uzlabot interešu izglītības programmas projekta dalībvalstīs: Igaunijā, Lietuvā, Latvijā un Slovēnijā.
Vakarā projekta aktivitātes turpinājās Kroma kolna broulistē un Lūznavas muižā.
6.oktobrī Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs", norisinājās Erasmus + projekta INTEGRA rezultātu izplatīšanas pasākums, kurā piedalījās projekta skolas un dalībnieki un interesenti no Rēzeknes pilsētas, novada, kā arī skolotāji no Horvātijas, Somijas un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas. Pasākuma laikā angļu valodas, mākslas, fizikas un citu priekšmetu skolotājiem, vecākiem un jebkuram interesentam bija izdevība iepazīties ar Rēzeknes, Rēzeknes novada, Jonavas (Lietuva), Kupišķu (Lietuva), Hēdemestes (Igaunija) un Mariboras (Slovēnija) skolēnu un skolotāju sagatavotajām tehnoloģiju meistarklasēm un skolēnu vadībā tajās darboties. Daudzi pedagogi ar tehnoloģijām darbojās pirmo reizi un atzina, ka šāda darbošanās varētu padarīt interesantu jebkuru mācību stundu.
Projekta rezultātu izplatīšanas pasākumā piedalījās arī mūsu skolas meitenes, novadot vairākas meistarklases – parādot kā darboties ar Spike robotiem. Meistarklasēs piedalījās gan pirmsskolas bērni, studenti, ārzemju pedagogi, vecāki ar bērniem. Vadot meistarklases gan latviešu, gan angļu valodā skolēni ieguva vērtīgu pieredzi, kā darboties ar auditoriju.
Pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzklausīt arī Lietuvas (Kupiškis) un Slovēnijas (Kungota) pedagogu pieredzi inovatīva un mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanā savās skolās. Valsts izglītības attīstības aģentūras ERASMUS+ programmas departamenta pārstāves informēja par dažādiem projektu veidiem, kas atbalsta mācības, mācīšanu un darbu ar dažādām sabiedrības grupām.
Projektā iegūtas jaunas idejas, jauni kontakti, redzēts, kā skolēni veiksmīgi darbojas meistarklasēs, paši kļūstot par skolotājiem, tādā veidā padarot sarežģīto tehnoloģiju pasauli vienkāršāku un pieejamu daudz plašākam cilvēku lokam.
Projekta koordinatore Gaigalavas pamatskolā Ineta Kruste