Tehnikas diena

2022.gada 8.decembrī Gaigalavas pamatskolā notika Tehnikas diena – STEM nodarbības -tehnisko prasmju darbnīcas “Elektronika pamatskolā” un ”Pneimanika: liekam gaisu pie darba ” 1-9.klašu skolēniem.

STEM prasmju darbnīcā “Elektronika pamatskolā” notika diskusija par elektronikas lomu mūsu dzīvē – sākot ar auto industriju, gudru zemkopību, medicīnu. Sarunā tika atklāts, kādi pamatelementi padarījuši modernās tehnoloģijas par iespējām, kā tās attīstījušās, tranzistoru nozīme mūsu ikdienā, Mūra likums, Elektrisko shēmu darbības pamati- noslēgta ķēde, komponenti, strāvas plūsma un Oma likuma izmantošana savu ideju realizēšanā. Tika noskaidrots, kas ir lodēšana un kādi instrumenti nepieciešami, lai to veiktu. Nodarbības praktiskajā daļā katrs skolēns izgatavoja elektronisko ierīci – gaismas jūtīgu “vabolīti”, mācoties plānot laiku, lai savu ieceri realizētu, iepazīstot gaismas jūtīgās “vabolītes” darbības principus.

STEM nodarbībā -tehnisko prasmju darbnīcā “Pneimatika: liekam gaisu pie darba!” notika diskusija par ražošanas automatizāciju, industriālo revolūciju. Tika noskaidrots, kas ir pneimatika, kur un kāpēc to izmanto, pneimatikas fizikālie pamati, vienkāršas pneimatikas ierīces, to uzbūve, īpašības un darbības principi. Tika iepazītas profesijas un nozares, kurās strādā ar pneimatiku. Kā attīstīt zināšanas un prasmes, lai strādātu ar pneimatiskām iekārtām un sistēmām, iepazinās ar pneimatikas kompleksu, ierīcēm tajā, drošības instrukciju. Notika praktiska darbošanās, apgūstot iekārtas elementu montāžu uz darba virsmas ar skrūvju, uzgriežņu un atbilstošu instrumentu palīdzību, iepazīšanās ar elementu darbību praksē.

Nodarbības bija interesantas, aizraujošas, katrs darbnīcas dalībnieks ieguva “vabolīti”, ko var izmantot kā atstarotāju pie apģērba vai somas, jaunas zināšanas un prasmes.

Paldies interešu izglītības iestādei “Mazā Brīnumzeme” par darbošanās prieku Tehnikas dienā mūsu skolā! Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvaldei, izglītības darba speciālistei -interešu izglītībā Anitai Rudzišai par Tehnikas dienas organizēšanu Gaigalavas pamatskolā.

Skolas direktore Ināra Ūsīte

WhatsApp Image 2022 12 21 at 1.26.04 PM 4