Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums / skate “Kaidi zīdi pļaveņā, taidi munā cimdeņā”

rsz 1 268 of 336

2023.gada 28. aprīlī, Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs” norisinājās  Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu sarīkojums– skate “ Kaidi zīdi pļaveņā, taidi munā cimdeņā”, kurā piedalījās apmēram 200 dalībnieki no dažādiem Latgales novadiem,  pagastiem un skolām.

Savu Rēzeknes novadu pārstāvēja arī  Gaigalavas pamatskolas folkloras kopa “Purineņš”, kurā darbojās Līva Brence, Laura Taukule, Estere Mazure, Aivis Babris, Ieva Spīča, Roberts Brencis, Evelīna Vāverāne, Markuss Ragaušs, Madara Zvaigzne, Elīna Poča, Lāsma Laizāne un Agnese Zapāne.

Dalībniekiem bija iespēja ne tikai padalīties savās tautas tradīciju prasmēs, bet varēja arī piedalīties  Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” piedāvātajās meistardarbnīcās, aizraujošās izziņas aktivitātēs, kā arī varēja apmeklēt burvīgo Rēzeknes pilskalnu.

Sarīkojuma mērķis bija lokālās dziedāšanas, stāstīšanas, muzicēšanas un dejošanas tradīciju apgūšana un pārmantošana saistībā ar tēmu “Amats. Amatnieki.”. Uzdevumi ir veidot latviešu un mazākumtautību tradicionālās kultūras izpratni, veicināt lokālo tradīciju apgūšanu un popularizēšanu, rosinot folkloras kopu dalībnieku pašizpausmi dažādās tradicionālās kultūras jomās.

VISC  1.pakāpe  folkloras kopai “Purineņš” Ziemeļlatgales novada sarīkojumā/ skatē  “Kaidi zīdi pļaveņā, taidi munā cimdeņā” Rēzeknē – LIELS un MILZĪGS prieks bija bērnu acīs, skaņās un kustībās par sasniegto un vēlme turpināt sadarboties nākošajā mācību gadā. Braucot mājās visi bija atvērti sarunām.

Nākošais posms folkloras kopai “Purineņš” bija :

• Lieldienās skatījus iepriecinājām Gaigalavas KN
  • māmiņdienas pasākums un koncerts “Es savai skolai”
  • maijā uzstāšanās, rotaļdanči un rotaļas Erasmus projekta ietvaros, uzņemot Gaigalavas pamatskolā ārzemju delegācijas.
  • uzstāšanās 9.klases izlaiduma svinīgajā daļā

folkloras kopas “Purineņš” vadītāja Rasma  Igaune