Ārzemju viesi Gaigalavas pamatskolālogo keychain

 

see logoMaijs Gaigalavas pamatskolā paskrēja patīkamā satraukumā un nerimstošā darbīgumā- skolā divu nedēļu garumā (no 8.-20.maijam) viesojās skolotāji un skolēni no dažādām Eiropas valstīm- Horvātijas, Itālijas, Polijas, Rumānijas, Serbijas, Turcijas un Zviedrijas, kopumā 50 cilvēki. Viesošanās notika skolā realizēto divu mūžizglītības programmas Erasmus+ projektu ietvaros- ” Key to my Career by Having Intellectual Norms- KEYCHAIN” (Tavas zināšanas- atslēga tavai nākotnei)  un ” Share, explore, enrich- SEE for better life” ("Izpēti, veicini, dalies- IzVeiDo labāku nākotni!).

Abi projekti skolā tika realizēti trīs gadu garumā ar mērķi paaugstināt skolēnu ieinteresētību un zināšanas STEM (dabaszinību, inženierzinību, matemātikas, datorikas) priekšmetu apguvē skolā, pamanīt dažādo zinātnes un tehnoloģiju pielietojumu ikdienā, iepazīt gan skolas (profesionālās izglītības un augstskolas), gan profesiju nozares, kur šīs zināšanas tiek izmantotas. Tāpat projekta mērķis bija paaugstināt skolotāju profesionālo kompetenci STEM priekšmetu un arī angļu valodas mācīšanā, gūt jaunas, inovatīvas darba metodes, sadarboties internacionālās komandās. Līdztekus tika iepazīta projekta dalībvalstu kultūra, ģeogrāfija un vēsturiskais mantojums, pilnveidotas svešvalodu (angļu) zināšanas. Skolēni apguva jaunas radošo darbu metodes- veidoja radošos darbus (prezentācijas, video, plakātus, fotogrāfijas, esejas u.tml.), labāk iepazina arī Latvijas kultūru, ēdienus, ģeogrāfiju un vēsturi, jo vajadzēja pastāstīt ārzemniekiem par Latviju. Abos projektos tika iesaistīti skolēni vecumā no 12-16 gadiem.

Mūsu skolēniem trīs gadu laikā bija iespēja paviesoties Horvātijā, Serbijā, Polijā, Rumānijā, Turcijā un Itālijā. Tāpēc bija pienācis laiks uzņemt viesus arī Latvijā. Vizītes laikā skolotāji un skolēni tika iesaistīti dažādās aktivitātēs, kas bija:

- informējošas (ekskursijas pa Rēzekni, Preiļiem, Daugavpili, Rīgu),

- izglītojošas (vizīte Rāznas Nacionālā parka dabas centrā, Teirumnīku purva takā, Rēzeknes Tehnikumā, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijā, Nester Customs apmeklējums),

- sniedza jaunas prasmes un iemaņas (radošās nodarbības Daugavpils Inovāciju centrā un Lūznavas muižā, interaktīvā orientēšanās spēle Lūznavas parkā, mācību nodarbība ar profesionālu fotogrāfu),

- izklaidējošas (latviešu folkloras iepazīšana caur mūziku, spēlēm un rotaļām; seno mūzikas instrumentu darbnīcas apmeklējums; radoša darbošanās keramikas darbnīcā);

- arī radošas (bija jāveido fotogrāfijas par tēmu “Kur manas kājas ir nonākušas Latvijā?”);

- svinīgas (vienai no projekta ārvalstu dalībniecēm bija dzimšanas diena).

Arī mūsu skolēniem bija iespēja iemācīties jaunas prasmes, kas viņiem noteikti noderēs arī nākotnē- skolēni patstāvīgi skolā vadīja STEM radošās nodarbības ciemiņiem. Gaigalavas pamatskolā skolēniem ir pieejams plašs robotikas klāsts, tāpēc mēs vēlējāmies to parādīt arī  viesiem- notika radošās nodarbības gan ar Bee-Bot un Lego Spike, zīmēšana ar 3D pildspalvām, gan arī  spēlēja spēli Scottie Go!, kas palīdz apgūt pamatprincipus programmēšanas algoritmu veidošanā un parametru pielietošanā.

Laiks paskrēja nemanot un šķirties bija nedaudz skumji, jo trīs projekta darba gadi bija noslēgušies. Tomēr, mēs neteicām “Uz redzēšanos!”, bet gan “Uz satikšanos un sadarbību nākotnē!”, jo trīs gadi  ne tikai palīdzēja apgūt jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, bet arī deva jaunus draugus, kurus mēs noteikti vēl kādreiz satiksim!

Erasmus+ projektu realizēšana 3 gadu garumā ir nenovērtējama pieredze, kas iegūta sadarbībā ar ārvalstu skolām ir ne tikai skolēnu un skolotāju personīgā un profesionālā izaugsme un ieguldījums mācību procesa dažādošanā un pilnveidošanā, un, protams,  lieliska iespēja iepazīt Eirpoas valtis, cilvēkus un kultūru, jo mums, gan skolēniem, gan skolotājiem bija iespēja paviesoties Horvātijā, Serbijā, Turcijā (divas reizes), Rumānijā, Polijā, Sicīlijā un Zviedrijā.

Abi projekti tika finansēti mūžizglītības Erasmus+ programmas ietvaros. Paldies arī Rēzeknes novada pašvaldībai par piemiņas dāvanu sarūpēšanu.

erasmus logo2

Projektu koordinatore sk. Ilze

 

p.s. Lielumlielais “Paldies!” Martina, Loretes, Elīnas, Rebekas un Kristera, Agneses, Madaras ģimenēm, kā arī sk.Laimai, kas kļuva par labākajām viesģimenēm ārvalstu skolēniem.

 

Spied šeit, lai redzētu nelielu foto ieskatu no abām nedēļām

 

   
© ALLROUNDER