IIP “Es –uzņēmējs”

Rēzeknes novada Gaigalavas pamatskola ir iesaistījusies interešu izglītības programmas „Es – uzņēmējs” realizācijā 2023./2024. mācību gadā. Skolēni, kas piedalās šajās nodarbībās savas apgūtās zināšanas, prasmes un iemaņas spēs izmantot savā turpmākajā izaugsmē.  Nodarbību ietvaros apmeklējām arī vietējo uzņēmēju, kur skolēni iepazina pašu uzņēmēju un viņa darbu. Iespējams, kādam arī radīsies ideja par sava uzņēmuma dibināšanu nākotnē. Šis projekts attīsta skolēnos pašapziņu, motivē viņus pašus pieņemt lēmumus un nebaidīties tos īstenot. Skolēni mācās izprast cilvēka būtību, viņa spējas, apgūt komandas darbu un būt līderim. Skolēni mācās radīt jaunas idejas, tās realizēt un mācēt izanalizēt un izvērtēt biznesa attīstības iespējas. Izglītojamie plāno savu darbu un mēģina risināt nestandarta situācijas. Ļoti būtiski, lai attīstītu savu ideju vai plānu, ir izprast otru cilvēku, to, kurš būs ieinteresēts tālākai sadarbībai. Un šī sadarbība var kļūt par nākotni kāda jauna cilvēka dzīvē. Skolēni nodarbībās ir aktīvi, radoši, prot strādāt gan individuāli, gan sadarboties komandā, lai gūtu panākumus, gan piedāvā savas idejas. Viss apgūtais var palīdzēt arī citos mācību priekšmetos skolā, kad runa iet par pareizas vēstules rakstīšanu, uzstāšanās prasmēm un etiķeti.

Var droši teikt, ka šīs nodarbības ir ļoti vērtīgas un noderīgas skolēnu attīstībā.

IIP “Es –uzņēmējs” skolotāja L. Brence

IMG 20230526 092346 11zon