Projekta “STEAM prasmes – katra skolēna realitāte”

īstenošana Gaigalavas pamatskolā

Gaigalavas pamatskolā 2023./2024.mācību gada 1.semestrī tika īstenots projekts “STEAM prasmes – katra skolēna realitāte”.

Projekts īstenots Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes konkursa “Par finansējuma piešķiršanu materiālās bāzes papildināšanai tehniskās jaunrades aktivitātēm 2023.gadā” ietvaros. Kopējais finansējums 500.00 EUR.

No projekta finansējuma tika iegādāts LEGO Education SPIKE Prime pamatkomplekts un Edison robots. Iegādāto Lego komplektu Gaigalavas pamatskolas skolēni izmanto interešu izglītības pulciņā Lego robotika un datorikas mācību priekšmeta stundās.

Ar iegādāto Lego robotikas komplektu un Edison robotu praktiski tiek veikta robotu konstruēšana un programmēšana; tiek apgūtas prasmes izvirzīt uzdevumus, plānot un sasniegt mērķi, analizēt paveikto, kā arī sadarboties savstarpēji komandā, konstruējot un programmējot robotus. Skolēni iegūst zināšanas un prasmes LEGO robotu konstruēšanā, skolēni izpaudīsies tehniskajā jaunradē, mācīsies orientēties tehnikas un zinātnes pasaules daudzveidībā, apzināsies iegūto zināšanu un prasmju vērtību un lomu dzīvē, pratīs pieņemt lēmumus patstāvīgi un iekļausies komandas darbā.

Izmantojot Edison robotu padziļinās prasmes STEM jomās, veidos interaktīvus inženiertehniskos un programmēšanas projektus.

Skolēni lietderīgāk pavada savu brīvo laiku iesaistoties Lego robotikas aktivitātēs.

Projekta koordinatore – direktores vietniece izglītības jomā Ineta Kruste

IMG 5280 11zon