Rēzeknes Mākslas un dizaina skolas Profesionālās ievirzes programmas Gaigalavas filiālē 2023./24.m.g. 5. klases astoņi audzēkņi otrajā pusgadā izstrādāja nobeiguma darbus un svinēja savu izlaidumu.

Audzēkņi izstrādājot nobeiguma darbu – zīmējumu, grafiku, gleznojumu, lietišķās mākslas priekšmetu vai dizaina objektu, kvalitatīvi realizējot savu oriģinālo ideju materiālā piefiksēja darba procesu un tapšanas stadijas, lai varētu to parādīt prezentācijā vērtēšanai.

Skolas beigšanas apliecības par profesionālās ievirzes izglītības programmu ,,Vizuāli plastiskā māksla,, saņēma skolas izlaidumā 24.05.2024.- astoņi skolēni , no tiem pieciem skolēniem - teicamas un izcilas sekmes.

WhatsApp attēls 2024 06 11 plkst. 12.47.57 c264ec5f

Lāsma Laizāne savā nobeiguma darbā izveidoja cepurītes.  Nolēma katru cepuri padarīt īpašu, izveidojot tām dažādu formu ausis, kurām iedvesmu guva no lāča, zaķa un mājas kaķa Mika ausīm.​

Agnese Zapāne izveidoja māla spēli: ‘’ CAT’S VS CAT’S ‘’Savu nobeiguma darba izvēli Agnese pamato ,, Kad es biju maza, mani aizrāva spēle «krustiņi un nullītes», es parasti spēlēju to ar brāli, māsīcu vai dažreiz ar draudzenēm. Šajā spēlē iesākumā es visu laiku zaudēju, bet tagad es to esmu iemācījusies spēlēt, jo zinu spēles «viltīgos gājienus». Keramikas pulciņā man ļoti patika veidot mazas lietas no māla, tādēļ arī izdomāju, ka mans diplomdarbs būs no māla.,,

Egitai Valterei nobeiguma darbā ,,Apgleznoti apģērbi,, patīk ģeometriskas pamatformas, tāpēc tās gribēja izmantot savā noslēguma darbā. Izvelējās trīsstūrus, jo patīk tos zīmēt dažādos variantos,  īpaši taureņu formā.  Vasarā, braucot uz nometni, zīmēja uz t-krekliem un iepatikās auduma apdrukas tehnika, tādēļ izvēlējās izmantot to savā darbā.

Elīna Poča nobeiguma darbā,,Mana māja,,pamato savu izvēli: ,,Manas mājas man vienmēr ir bijusi vismīļākā vieta uz pasaules – tajā ir piedzīvotas daudz labas atmiņas, emocijas, prieki un arī pārdzīvojumi. Te es vienmēr esmu varējusi pabūt ar sevi vai kādu no visdažādākajiem mājdzīvniekiem, un pats galvenais – dabā. Mājai ir arī diezgan gara un zīmīga vēsture. Bet pats svarīgākais – šī ir vieta, kur es esmu uzaugusi, dzīvojusi, dzīvoju un cerams arī dzīvošu ar visiem saviem mīļajiem un laimi sirdī, jo tā ir mana ģimene, sirds un dvēsele; tāpēc arī izvēlējos zīmēt tieši šo vietu.”

Nobeiguma darbā Madara Zvaigzne ,,Trauki cienastam,, savā diplomdarbā  izlēma pievērsties māla trauku izgatavošanai, jo ļoti iedvesmo darbs ar šo materiālu. Bieži ir aizrāvusies ar māla veidošanu un izjūt aicinājumu radīt praktiskus un vienkāršus traukus, kas būtu noderīgi ikdienā.”

Markuss Ragaušs savā nobeiguma darbā izveidoja mālā ,,Gardumu traukus,, Patīk darboties ar keramiku, veidot no māla dažādus darbiņus. Izvēlējās veidot augļu traukus ar augu iespiedumu rakstiem.

Ilze Dārzniece savā nobeiguma darbā izveidoja ,,Māla medus pods,, pamato savu izvēli ,, ļoti patīk baudīt dažādus gardumus. Tādēļ nobeiguma darbā  nolēmu veidot māla medus podu, kas būs gan praktisks, gan dekoratīvs, izrotājot to ar dabīgiem materiāliem.,,

Elizabete Marta Graudiņa savā nobeiguma darbā izveidoja  animāciju “Laimīte” pamato savu izvēli,, Es nolēmu izveidot animāciju, jo vēlējos nodot savu stāstu. Man vienmēr ir paticis skatīties visādas animētas filmas, un man pašai arī patīk veidot animācijas. Iedvesmu smēlos no dažādām latviešu animācijas filmām (visvairāk iedvesmoja “Sprīdītis”), kā arī japāņu animācijas kompānijas "Studio Ghibli" filmām.,,

MIKC LMMV Struktūrvienības Rēzeknes Mākslas un dizaina skola Profesionālās ievirzes izglītības programmas audzēkņu darbu izstāde   “Emociju lidojums.” tika organizēta Latgales Kultūrvēstures muzejā no 21.02.2024.- 30.03.2024.

MIKC LMMV Struktūrvienības -Rēzeknes Mākslas un dizaina skolas Profesionālās ievirzes izglītības programmas audzēkņu darbu izstāde, kurā piedalījās Gaigalavas audzēkņi. Šī ir tradīcija, katru gadu pavasari sākt ar bērnu mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi.

Izstādē, tiek eksponēti iepriekšējā mācību gada nobeiguma darbi , kā arī tiek parādīti audzēkņu ikgadējie sasniegumi visos mācību priekšmetos.

Darbs mākslas skolā rosina pilnveidot savas zināšanas, meklēt jaunus izteiksmes līdzekļus,kurus mēs varējām redzēt izstādē.

Skolotāja Jolanta

viz