Gaigalavas pamatskola Meža olimpiādē izcīna 2. vietu un braucienu uz Stokholmu!

 

AS „Latvijas valsts meži” jau devīto gadu noskaidro Latvijas „mežainākās” skolas, kas pelnījušas tikties Meža Olimpiādes finālā. Šogad aktīvā un sīvā cīņā, izvērtējot 316 mācību stundu aprakstus no 107 izglītības iestādēm un spēlējot interneta spēli „Mežotājs”, tika noskaidrotas tās 6 skolas, kuru komandas kopā ar skolotāju 24. aprīlī sacentās finālā par galveno balvu – ekspedīciju uz Norvēģiju.

Visi finālisti bija sagatavojuši mājas darbu – priekšnesumu par tematu „Mēs un mežs”, vēlāk skolēnus gaidīja orientēšanās Tērvetes dabas parka „ Pasaku mežā” un „ Rūķu mežā”, kur kontrolpunktos bija nepieciešams parādīt savas zināšanas dabas zinībās.

Gaigalavas pamatskola (skolotāja Vija Armuška un 9. klases skolnieki Laima Kolneja, Armands Sarnovičs, Sandis Caune, Anna Barinova, Jānis Počs, Inese Barinova, Vilma Kolneja, Lauma Kolneja, Einārs Netlis-Galejs, Sidnija Kalvāne) ieguva otro vietu valstī, piekāpjoties tikai Balvu Valsts ģimnāzijas komandai, un vinnēja ceļojumu uz Stokholmu!

Arī šogad Meža olimpiādes čempioni saņēma oriģinālas medaļas, kas speciāli šim nolūkam tika darinātas no inovatīvā materiāla Dendrolight. Medaļas tika pasniegtas Tērvetes dabas parkā, kur visas dienas garumā 60 Latvijas zaļākie jaunieši bija aktīvi darbojušies, lai pierādītu savas zināšanas un prasmes meža jautājumos.

 

Maruta Krustāne

Gaigalavas pamatskolas skolotāja

   
© ALLROUNDER