Gaigalavas pamatskolas triumfs "Zaļā klases" finālā

Titulu „Zaļā klase 2015” un 750,00 eiro klases labiekārtošanai ieguva Gaigalavas pamatskolas komanda, 2. vietu ieguva Varakļānu vidusskola, bet 3. vietu – Mežvidu pamatskola. Jāatzīmē, ka visas trīs skolas ir no Latgales reģiona.

AS “Latvijas Finieris” gadskārtējā skolu jauniešu konkursa “Zaļā klase” fināls notiks šā gada 14.–15. jūlijā kempingā “Abragciems”, Engures pagastā, Tukuma novadā.

Konkursā varēja piedalīties pamatskolas vecuma jaunieši no visām Latvijas skolām.

Finālā iekļuva šādas skolas: Aizputes vidusskola, Aknīstes pamatskola, Degumnieku pamatskola, Gaigalavas pamatskola, Krāslavas pamatskola, Limbažu 3. vidusskola, Meirānu Kalpaka pamatskola, Mežvidu pamatskola, Pastendes pamatskola, Pāvilostas vidusskola, Rēzeknes Katoļu vidusskola, Rīgas Valsts 1. Ģimnāzija, Varakļānu vidusskola, Vidagas Sikšņu pamatskola un Zantes pamatskola.

Pavisam konkursa noslēgumā piedalīsies 160 skolēni, tostarp no Lietuvas un Igaunijas, jo arī šajās kaimiņvalstīs atrodas “Latvijas Finiera” ražotnes.

Šoreiz “Latvijas Finieris” sadarbībā ar NOMAD.LV komandu aicināja skolēnus izpētīt bebru dažādi vērtējamo nozīmi ekosistēmā.

Kopš 2001. gada “Latvijas Finieris” rīko konkursus skolēniem, kuru mērķis ir rosināt interesi par meža nozari un veicināt izpratni par meža vērtību līdzsvarotības nozīmi viktorīnu, izzinošu un izklaidējošu darbību veidā.

Konkursa noslēgums jau tradicionāli notiek pie jūras – kempingā “Abragciems”, kas ir viena no Latvijas atpūtas vietām, kur plīvo Zilais karogs, turklāt šogad atdzīta par tīrāko pludmali Latvijā.

Pārējās skolas arī ir atzinīgi novērtētas, un novadi var lepoties ar tām.

Konkursā var piedalīties visas Latvijas skolas, bet finālā tiek 16 skolas, tostarp pa vienai no Igaunijas un Lietuvas. Tas ir optimāls skaits, lai nodrošinātu pasākuma kvalitāti un servisu dalībniekiem.

Skolu mājas darbi tiek vērtēti pēc konkursa nolikumā aprakstītajiem kritērijiem. Tie, kuri nopelna vairāk punktus, arī iekļūst pirmajā 16-niekā.

Divas dienas pie jūras ir „Latvijas Finiera” novērtējums un atzinība par skolēnu gribu mācīties un domāt par svarīgo pašu nākotnei.

AS “Latvijas Finieris” gadskārtējā skolu jauniešu konkursa “Zaļā klase” fināls notika kempingā “Abragciems”, Engures pagastā, Tukuma novadā šā gada 14.–15. jūlijā.