Gaigalavas pamatskola uzvar AS „Latvijas finieris” skolu jauniešu konkursā „Zaļā klase 2015”

 

Gaigalavas pamatskolas dabas draugu pulciņa skolēniem šovasar ir īpašs notikums — uzvara AS “Latvijas finieris” skolu jauniešu konkursā “Zaļā klase 2015″. Konkursā piedalījās vairāk kā trīsdesmit republikas skolas, bet līdz finālam tika sešpadsmit, tāpēc konkurence bija ļoti sīva.

Šī gada konkursa tēma bija „Bebrs un bērzs”. Ar tēmu iepazināmies jau februārī, bet spraigs darba cēliens sākās martā, jo vajadzēja atrast bebru dambi, novērtēt bebru radītos postījumus, konstatēt postījumus bērzu audzēs, atbildēt uz daudziem āķīgiem jautājumiem un uzzīmēt bebru. Pats smagākais, bet tajā pašā laikā interesantākais uzdevums bija – nojaukt bebru dambi un arī nofilmēt šo pasākumu, izveidojot saistošu un pamācošu piecu minūšu filmu.

Mājas darbs sastāvēja no vairākām daļām: filma par padarīto darbu, radošā daļa ar aprakstu un zīmējumiem, kā arī ar nofilmētu bebru graužam kokus. Tas mums izdevās. Ar bebra filmēšanu, kameras uzstādīšanu mums palīdzēja Gaigalavas medību kolektīva „Bikavieši” mednieki Jānis Spīčs, Mārtiņš Vuguls un Mārtiņš Armuška. Liels paldies par atbalstu un palīdzību!

14. un 15. jūlijā Abragciemā sapulcējās visi konkursa fināla dalībnieki uz aktīvu un radošu pasākuma noslēgumu. Divās dienās skolēni sacentās dažādās sporta aktivitātēs: šaušanā ar loku, virves nostiprināšanā un pārvietošanās pa virvi kā arī labāko foto mirkļu iemūžināšanā. Visās aktivitātēs skolēni vāca punktus, jo tika vērtēts komandas darbs kopumā. Vakara noslēgumā katra skola prezentēja savu paveikto darbu projekta laikā. Un atkal skolas tika vērtētas un saņēma pelnītos punktus. Saskaitot iegūtos punktus par mājas darbu, sporta aktivitātēm un vakara prezentāciju, tika noteikti šī konkursa uzvarētāji. Pirmo vietu un 750 eiro skolas labiekārtošanai ieguva mūsu Gaigalavas pamatskolas komanda. Šo augsto novērtējumu mēs ieguvām, jo bijām ļoti draudzīga un saliedēta komanda. Lielu paldies gribu pateikt Laimai Kolnejai, Vilmai Kolnejai, Laumai Kolnejai, Jānim Počam, Imantam Spīčam, Annai Barinovai, Inesei Barinovai, Eduardam Armuškam, Viktorijai un Sintijai Reblēm un skolotājai Marutai Krustānei. Paldies vecākiem, kuri ir atbalstījuši un izaudzinājuši tik aktīvus un zinošus bērnus.

Par aktivitātēm, konkursa saturu, visu konkursa dalībnieku ēdināšanu un labsajūtu rūpējās AS „Latvijas Finieris” padomes biroja vadītāja Jolanta Medne ar komandu. Paldies par rūpēm un saturīgi pavadīto laiku. Mūsu dalību konkursā atbalstīja profesionāli un atbildīgi šoferi: Vitālijs Žogots un Edgars Sudniks. Paldies par pacietību!

Vasara jau ir pilnbriedā, drīz augusts un tad jau nav aiz kalniem septembris – jauns mācību gads ar saviem izaicinājumiem un plāniem. Saulainu un saturīgu vasaras brīvlaiku!

Vija Armuška,
Gaigalavas pamatskolas Dabas draugu pulciņa vadītāja

   
© ALLROUNDER