Eiropas Sporta nedēļa Gaigalavas pamatskolā

Eiropas Sporta nedēļa ir jauna Eiropas Komisijas iniciatīva, lai rosinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās ietvaros tiek organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas veiksmīgi ir īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā. Eiropas mēroga kampaņa ne vien iedvesmo eiropiešus būt aktīviem sporta nedēļā, bet arī mudina tādiem būt visu gadu.

Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir veicināt sportošanu un fiziskās aktivitātes un vairot izpratni par to daudzām priekšrocībām. Nedēļa domāta ikvienam — neatkarīgi no vecuma, izcelsmes vai fiziskās sagatavotības.

Lai veicinātu fiziskās aktivitātes, no 7. līdz 13. septembrim visā Eiropā, arī Gaigalavā pirmo reizi notika Eiropas Sporta nedēļa. Kampaņas aicinājums bija „Esi aktīvs”!( #BeActive).

Gaigalavas pamatskolā tika izveidota tematisko dienu programma, kur aktīvi darbojās visi 1.-9. klašu skolēni.

• 7. septembrī  notika Eiropas sporta nedēļas atklāšana.
  • 8.septembrī tika organizētas vingrošanas pauzes stundu laikā.
  • 9.septembrī notika fiziskas  un atraktīvas aktivitātes dabā – jaunajā skolas sporta laukumā.
  • 10.septembrī tika organizēta “Spēka diena” 6.- 9. klašu zēniem, kur puiši varēja demonstrēt savas prasmes uz izturību.
  •  11. septembrī - aktīva atpūta skolēniem un skolotājiem. Visi devās pārgājienā, kur 1.-5. klašu skolēni nogāja aptuveni 6 km, 6. klase devās velobraucienā uz ūdenstūrisma centru “Bāka” – 25 km, savukārt 7.-9. klase kājām mēroja apmēram 9 km.

Eiropas Sporta nedēļā varēja piedalīties visi, neatkarīgi no spējām, tādēļ gandarījums un vienotības gars saglabājās arī visu turpmāko nedēļu. Kopā ar skolēniem vienojāmies – tāda veida kampaņas ir nepieciešams organizēt visa gada garumā!

Aina Ceirule

Gaigalavas pamatskolas sporta skolotāja