Pasaules Sniega diena 2016

Šā gada 17.janvārī gan visā pasaulē, gan arī vairākās vietās Latvijā ar daudz un dažādiem pasākumiem tika svinēta “Pasaules Sniega diena 2016”, dodot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega.

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls, kas dod bērniem un viņu vecākiem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega, radīt patīkamas atmiņas, kā arī iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē.

Pasaules sniega diena ir kļuvusi jau par tradīciju, un tā noritēja  daudzās vietās Latvijā janvāra trešajā svētdienā. Taču 17.janvāris nebija vienīgā diena, jo vairākās vietās Latvijā Sniega dienas pasākumi norisinājās arī piektdien un sestdien, tātad trīs dienu garumā. Pasaules sniega diena kļuvusi par iecienītu pasākumu, un šogad tā svinēja pusapaļo jubileju, jo tika organizēta piekto reizi.

Šogad pirmo gadu arī mēs - Gaigalavas pamatskola - piedalījāmies šajā pasākumā, ar mērķi pievērst bērnu interesi par aktīvām sportiskām nodarbībām svaigā gaisā arī ziemas periodā.

Piektdien 15. janvārī skolēni pulcējās uz Pasaules Sniega dienas sportiskajām aktivitātēm. Sniega dienas dalībniekiem bija iespējas piedalīties ragaviņu stafetēs, mešanas stafetē, „šļūkšanas” sacensībās, hokeja ripas vadīšanas vingrinājumos, sniega nešanas stafetē.

Noslēgumā ikviens dalībnieks saņēma apliecinājumu par savu dalību Pasaules Sniega dienā, kā arī  karodziņus (sākumskolas skolēni) un Sniega dienas nozīmītes (pamatskolas skolēni).

Pasaules Sniega dienas pasākumā galvenais nebija cīnīties par godalgotām vietām, bet gan izbaudīt ziemas priekus.

Aina Ceirule

Gaigalavas pamatskolas sporta skolotāja