Ekskursija uz Latgales Kultūrvēstures muzeju un Latgales vēstniecību “Gors”

25.novembrī skolas 1. un 2. klase devās uz Latgales Kultūrvēstures muzeju noskaidrot kā maizīte nonāk uz mūsu galda. Vispirms bērni noskatījās filmiņu, kurā parādīja un pastāstīja kā gan mūsu senči, gan mēs tagad sējam graudiņus, kā tie tiek nokulti un visbeidzot kā tiek iegūti milti un uzcepta maize.

Pēc filmas noskatīšanās, bija jādarbojas praktiski arī pašiem- rotaļnodarbībā sējām graudus pēc sentēvu metodēm, ar sirpjiem tos pļāvām, kūlām un ar rokas dzirnavām malām.

Pēc tam bērni tika aizvesti uz telpu pagrabstāvā, kur glabājās īstas rokas dzirnavas un katrs varēja izmēģināt roku miltu malšanā. Bērni secināja, ka nekas dikti grūts tas gan nav! Mums parādīja arī sētuves un abru. Zane veidoja maizes kukulīti, bet Artūram bija iespēja  pastrādāt ar lizi un iešaut maizes kukulīti krāsnī. Gaisma nodzisa un mēs sēdējām kā kukulīši maizes krāsnī. Bet, kad gaisma atkal ieslēdzās, mūsu iedomu kukulīši bija kļuvuši par īstu maizīti un bērni, pēc kārtīgi padarīta darbiņa, varēja nobaudīt “pašu cepto maizīti” ar ievārījumu un garšīgu tēju.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Latgales vēstniecību “Gors”. Izstaigājām koncertzāles, uzzinājām, ka šīs koncertzāles patiesībā ir “transformeri”, jo prot pārvērsties- tur var pārvietot gan sienas, gan pacelt un nolaist pakāpienus. Uzzinājām, kas ir akustika un kā, ar dažādiem dizaina elementiem panākt, lai zālē šo akustiku uzlabotu tiktāl, ka muzikanti mierīgi var iztikt bez mikrofoniem.  Iejutāmies arī paši mākslinieku lomā un lielajā zālē uz skatuves nodziedājām dziesmu “Kartupelis”.

Tikām ievesti telpās, kur apmeklētāji parasti netiek un redzējām grimētavas, telpas, kur uzturas “lielie mākslinieki”, braucām ar liftu, ar ko reiz uz trešo stāvu tikusi  vesta īsta policijas mašīna, uzzinājām, ka “Gorā” ir septiņas trepes un katras nosauktas kādas nots vārdā un visbeidzot bērniem ļāva no sirds izskrieties horeogrāfijas telpā.

Diena bija tik notikumiem piesātināta un interesanta, ka par savām pusdienu maizītēm bērni atcerējās un tās notiesāja tikai atpakaļceļā!

1.klases audzinātāja Ieva Lāce